Říjen 2008


Heath Ledger - fotky z Příběhu rytíře

31. října 2008 v 21:02 | Bája |  →Celebrity
Pár fotek z Příběhu rytíře [Knight's Tale].. =)
Hezkej úsměv.. Nakažlivej úsměv..Byl..:'(

Kde se tento svátek vzal?

31. října 2008 v 14:20 PODZIM
Halloween získal své jméno před pár staletími z anglického výrazu All Hallows' Eve, vyjadřujícího noc před svátkem Všech svatých, který katolíci slaví 1. listopadu. Ve skutečnosti ale sahá původ tradice ještě hlouběji do historie. Staří Keltové slavili v tento den svátek Konec léta. Byl to vlastně takový "silvestr", protože 1. listopadu jim začínal nový rok. A na přelomu starého a nového roku měl podle pověsti k sobě nejblíž svět živých a mrtvých. Keltové věřili, že duše těch, kdo v uplynulém roce zemřeli, se vracejí a snaží se ovládnout těla živých, než budou muset definitivně opustit tento svět. O mrtvého ducha ve vlastním těle samozřejmě nikdo nestál, a tak se Keltové snažili duchy odehnat. Používali k tomu nejen strašidelné lampy, ale prý se také navlékali do strašidelných kostýmů, vřískali a křepčili kolem domů, aby zahnali všechno zlé.

Jiné prameny ovšem říkají, že svátek byl naopak na uctění památky milovaných bytostí, které zemřely. Tak nevím. Každopádně různě vydlabávali a vyřezávali tuřín, který prosvětlovali uhlíky. Tahle světýlka mohla jak ukazovat duchům cestu, tak je odhánět. Když Irové v 19. století utíkali před hladomorem do Ameriky, nesli si sebou své zvyky a jedním z nich byl i Halloween. V Americe objevili dýně: byly větší, mnohem snáze se vyřezávaly a vůbec působily efektněji. A tak začali používat dýně.


Halloween-recepty

31. října 2008 v 14:19 →Mix věciček
NECHUTNĚ CHUTNÉ PITÍ
Pro své přátele a pro vás-naplňte konvici šťávou(nejlépe nějakou rudou nebo červenou) a přilijte vodu.Můžete přidat trochu potravinářského barviva, které se používá ke konzumaci - jiné ne!!!
Zvláštbostí je přidáni ledových kostek: Několik gumových medvídků(lepší jsou ale gumové bonbony co vypadají třeba jako kostra) dejte do ledovací formy na ledové kostky a přilijte vodu.Nyní nechejte obě ledovací formy v lednici zmrznou. Po zmrznutí vyndejte led z formy a dejte do nádoby s připravenou šťávou.Až se led rozpustí zůstanou v něm plavat bonbony!
STRAŠIDELÉ SUŠENKY
210g hladké mouky
140g tuku
70g cukru
1 vejce
12 lžičky kypřícího pášku
bílá poleva a čokoládová poleva

Z hladké mouky, tuku, cukru, kypřícího prášku a vajec vypracujeme hladké těsto, těsto vyválíme na plát tlustý 2-3mm, vykrajujeme jakoby plné osmičky a pak upečeme. Upečené sušenky celé polejem bílou polevou a čokoládovou uděláme oči a pusu.p.s.tohle jsem zkousela je to docela dobrý.pečte to asi 45minut.


Heloween

31. října 2008 v 14:15 | Bája |  PODZIM

JACK´O´LANTERN
alias halloweenská dýně .. blíží se halloween a tak pro ty, co by rádi zkusili, jak vypadá v nočním světle takováhle dýně, je tady pár rad, než se pustíte do práce ..:
1. když vybírátě dýni, nevybírejte nahnilou nebo omlácenou
2. dýně se dá koupit ve větších obchodech a nebo zahrádkářství
3. dýni opatrně doma umyjte od hlíny a podobně ..
4. vyberte si nějaký rozumně ostrý a dlouhý nůž, se kterým umíte pracovat
5. po vydlabání buď ihned vyhoďte dužinu do popelnice a nebo ji spotřebujte ( na dýňové cukroví, koláč a nebo na zavaření-pokud máte recept)
6. pak dýni OPATRNĚ vytřete olejem, ale ne moc ( ještě je možný ocet, ale díky zápachu bych to moc nedoporučovala)
7. když dáte do dýně svíčku, dávejte pozor, pohled na váš hořící dům si myslím, že příjemnou atmosféru zrovna nenahodí ..

Upa nejhezčí obrázky

20. října 2008 v 12:31 →Obrázky

/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/2/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */ '<![CDATA[ on error resume next if (IsNull(CreateObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash.3"))) then dummy=0 else bb_flashakt=3 end if if (IsNull(CreateObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash.4"))) then dummy=0 else bb_flashakt=4 end if if (IsNull(CreateObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash.5"))) then dummy=0 else bb_flashakt=5 end if if (IsNull(CreateObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash.6"))) then dummy=0 else bb_flashakt=6 end if if (IsNull(CreateObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash.7"))) then dummy=0 else bb_flashakt=7 end if if (IsNull(CreateObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash.8"))) then dummy=0 else bb_flashakt=8 end if if (IsNull(CreateObject("ShockwaveFlash.ShockwaveFlash.9"))) then dummy=0 else bb_flashakt=9 end if ']]>

Nový vzhled

20. října 2008 v 12:26 →Naše žvasty
Máme udělat novej vzhled?..
Pls. napiš do komentíku...
A ještě připiš jakou barvu vzhledu a co by tam mělo být..


Čumilka...

20. října 2008 v 12:21 →Animace

Koukej se pozorně.... Ani nemrkej
tak toto nemá chybu !!!

Rihana

20. října 2008 v 12:18 →Celebrity
RyhannaMiley photoshoot... Další

20. října 2008 v 12:15 | http://hilaaryduff.blog.cz |  →CelebrityUčesy

20. října 2008 v 12:03 →Mix věciček
Ahoj napiš mi do komentáře který z těchto úččesů se ti nejvíce líbí ,ju?
např.účes č.3 chapi?
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
tak nanic neček a hlasuj
děkujuNalíčená a nenalíčení Ashley

20. října 2008 v 11:54 →Celebrity
http://justjared.buzznet.com/headlines/2008/01/ashley-tisdale-recording.jpg

Nenalíčená ↑


nalíčená↑


Tak co,kde vypadá Ashley lépe???